Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Zajęcia kulinarne

Już od najmłodszych lat dzieciaki są ciekawe świata, zadają wiele pytań i oczekują na odpowiedzi, które zaspokoją ich ciekawość. Uważnie obserwują otaczającą rzeczywistość, podpatrują co dzieje się w domu i jak ich mama krząta się po kuchni i co gotuje. Chętnie pomagają wtedy bliskim, a w kuchni pod okiem mamy lub babci poznają tajniki gotowania.

Zajęcia kulinarne w naszym CKE to forma spędzania czasu wolnego, mogąca rozwinąć się w interesujące hobby. Zajęcia kulinarne to typ zajęć bardzo lubianych przez nasze dzieci zarówno starsze, jak i młodsze. Mają one na celu nauczyć ich czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania. Podczas takich działań dzieci mogą samodzielnie wykonywać różne czynności kuchenne: kroić, smarować, rozdrabniać, ubijać, mieszać, itp. Daje im to wiele radości i satysfakcji z posiadanych umiejętności. Podczas tych zajęć dzieci mają możliwość przygotowania różnych smakowitości. Realizując te zajęcia, dzieci usprawniają się manualnie poprzez: krojenie, obieranie, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Nabywają nowe doświadczenia i doskonalą czynności związane z samoobsługą. Dzięki zajęciom kulinarnym dziecko uczy się rozpoznawania smaków, właściwego zachowania przy stole, posługiwania sztućcami, dbałości o porządek. Nasi mali kucharze i kuchareczki odkrywają swoje kulinarne pasje przygotowując smaczne i zdrowe potrawy: sałatki owocowe, desery, przekąski, mufinki, pankejki, placki z jabłkami, różnego rodzaju ciasta oraz ich ulubione gofry z bitą śmietaną i owocami.

Dzięki tym zajęciom powstał pomysł na powstanie Kółka Młodych Gospodyń "Kulesianek Juniorek"  które powstanie wkrótce.

Zobaczcie sami.....

Zajęcia kulinarne- pankejki

Zajęcia kulinarne- pankejki

27.01.2023

Za mami pierwsze warsztaty kulinarne w ramach ferii zimowych organizowanych w Centrum Kulturalno- Edukacyjnym w Kuleszach Kościelnych. 

Wdzięczność dzieci jest naturalna i prawdziwa. Cudne słowa płyną z prosto z serca. 

Dziękuję paniom to było takie pyszne.

Takie słowa usłyszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kulesianki”, które w ramach warsztatów kulinarnych podczas ferii zimowych razem z maluchami przygotowały pyszniutkie pankejki z owocami. Dzieci bardzo chętnie miksowały ciasto oraz kroiły wszystkie owoce. Poznały również tajny przepis i deklarowały, że jutro serwują takie pankejki na śniadanko. 

więcej
Andrzejkowe ciasteczka z wróżbą- zajęcia kulinarne

Andrzejkowe ciasteczka z wróżbą- zajęcia kulinarne

29.11.2021

Andrzejki to wieczór wróżb. Lanie wosku jest oczywiście najpopularniejsze, ale może warto spróbować czegoś innego?

Zajęcia kulinarne cieszą się zawsze największym zainteresowaniem wśród wielu zajęć w naszej świetlicy.

więcej

Naleśniki z pysznym twarogiem

26.10.2020

W tym tygodniu na zajęciach kulinarnych długo wyczekiwany temat naleśników .Jeśli chodzi o naleśniki to dzieci uwielbiają je na słodko. Tym razem z twarogiem bananami i bitą śmietaną z cynamonem.

więcej
Zajęcia kulinarne -Pieczenie pizzy

Zajęcia kulinarne -Pieczenie pizzy

12.10.2020

Podczas kolejnych zajęć kulinarnych w Centrum Kulturalno -Edukacyjnym dzieci miały okazję nauczyć się jak przygotować pizzę domowym sposobem.

więcej

powrót