Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Wyprawki dla Małych Czytelników

Z radością informujemy, że nasza Biblioteka po raz 3 bierze udział w projekcie MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK 

Od października każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do nas, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Krasnal w krzywej czapce” bądź "Pierwsze czytanki" oraz Kartę Małego Czytelnika.  Za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. 

Autorem książki wchodzącej w skład Wyprawki jest znakomity twórca literatury dziecięcej Wojciech Widłak, który specjalnie dla uczestników kampanii „Mała książka – wielki człowiek” napisał Krasnala w Krzywej Czapce. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze – którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży. Każda książka mieści w sobie cały świat. Ta o Krasnalu w krzywej czapce skrywa wiele zaklętych w opowieściach światów. Czego w niej nie ma! Jest uciekający czas, jest osiołek, który niósł na grzbiecie Króla, jest czarodziej i leśna biblioteka. A przede wszystkim jest wrażliwość autora, który – jak to on – w prostej formie zawarł wielką mądrość i głębokie treści. Oraz pochwałę wspólnego czytania. Bo mało co tak zbliża, jak przeżywanie razem zawartych w książkach opowieści. Te, które zapisał Wojciech Widłak wciągają, wzruszają i dają do myślenia. Sprawiają, że na nowo odkrywamy radość czytania – samodzielnie i z bliskimi. Zofia Stanecka autorka książek dla dzieci Opowieść o Krasnalu w Krzywej Czapce wzbogacają piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej, które rozbudzą wyobraźnię każdego Małego Czytelnika. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. 

 

 

Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Informacje szczegółowe dotyczące akcji znajdziemy na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

 

     Wyprawki dla Małych CzytelnikówWyprawki dla Małych Czytelników   Wyprawki dla Małych Czytelników  Wyprawki dla Małych Czytelników   Wyprawki dla Małych Czytelników

 

Wyprawki dla Małych Czytelników