XI Wysokomazowiecki Piknik Seniorów

18 czerwca ,,Młodzi duchem” oraz wszystkie pozostałe Kluby Seniora z naszego powiatu- Klub Seniora „Chwilowo Młodzi” w Ciechanowcu, Klub Seniora „Złoty Wiek” w Czyżewie, Klub Seniora w Klukowie, Klub Seniora w Kuczynie, Klub Seniora „Złoty Wiek” w Szepietowie, Klub Seniora „Pogodna Jesień” w Wysokiem Mazowieckiem, Klub Seniora przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach, Chór „Swojskie Melodie” Gminnego Ośrodka Kultury w Nowych Piekutach, Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zambrowie wraz z zespołem muzycznym „Retro”- bawiły się wspólnie podczas XI Wysokomazowieckiego Pikniku Seniora. Tegoroczny odpoczynek na świeżym powietrzu miał miejsce w Mścichach, w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Mścichowianka”.

Podczas spotkania odbyły się występy artystyczne seniorów, wspólne biesiadowanie i zabawa taneczna. Do wspólnego śpiewania zachęciła wszystkich muzyka płynąca z akordeonów i saksofonów. Popłynęły dźwięki piosenek z dawnych lat: biesiadnych, harcerskich, turystycznych, żołnierskich. Występom towarzyszyła wystawa rękodzieła autorstwa członków Klubów Seniora i artystów Stowarzyszenia Artszep oraz degustacja potraw z naszego regionu.

Wspólna biesiada przy muzyce zespołu ,,Przemyk" była okazją do integracji, nawiązania nowych znajomości i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.