Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Poczęstunek wielkanocny Seniorów

Kilka dni przed Wielkanocą - 23 marca - Seniorzy spotkali się na uroczystym poczęstunku wielkanocnym- niezwykle ważnym i pielęgnowanym zwyczaju tych Świąt. Podczas symbolicznej uroczystości przy pięknie udekorowanym wielkanocnym stole zasiedli również Wójt Gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki i Proboszcz Parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła ks. Krzysztof Konopko.

Gości powitała przewodnicząca Klubu Barbara Kulesza, dziękując za przybycie i życząc kolejnego roku w zdrowiu i pomyślności. Następnie głos zabrał Wójt Gminy- Stefan Grodzki, który złożył Seniorom z okazji nadchodzących świąt serdeczne życzenia, a także zapewnił o wsparciu i życzliwości Gminy. Podziękował za zaproszenie oraz kontynuację pięknych tradycji świątecznej gościnności. Zgodnie z przyjętym zwyczajem uroczystego poświęcenia pokarmów, wśród których nie zabrakło m.in. żurku, jajek, śledzi, sałatki jarzynowej czy też słodkich babek, dokonał Proboszcz Parafii ks. Krzysztof Konopka. Po czym nastąpiła degustacja przygotowanych przez gospodarzy smakołyków.

Uroczystości towarzyszyły wprawiające w świąteczny nastrój piosenki, rozmowy na wiele różnorakich tematów. Członkowie klubu wspominali dawne czasy, opowiadali o zwyczajach panujących w ich domach rodzinnych, dzielili przepisami na wielkanocne dania. Jak zwykle nie zabrakło zbliżającej do siebie i rozluźniającej odrobiny humoru.