Magiczna Noc Świętojańska. Klub Seniora powitał lato!
23 czerwca, w magiczny wieczór Wigilii Świętego Jana, członkowie Klubu Seniora "Młodzi Duchem" spotkali się, aby wspólnie kultywować jedną z najpiękniejszych polskich tradycji- puszczanie wianków. było to wyjątkowe wydarzenie pełne radości, wspomnień i prawdziwie letniej atmosfery.
Świętowanie rozpoczęto od tradycyjnego wicia wianków. Stoły ugięły się pod ciężarem świeżych, polnych kwiatów, ziół, zbóż i kolorowych wstążek. Kreatywność naszych klubowiczów nie znała granic! Powstały prawdziwe arcydzieła, a wspólna praca była była doskonałą okazją do rozmów, śmiechu i wspomnień z lat młodości. Jak na seniorów "Młodych Duchem"- energii i zapału do pracy nikomu nie brakowało.
Kulminacyjnym punktem wieczoru był uroczysty korowód nad wodę. Przy śpiewie tradycyjnych pieśni biesiadnych, barwne wianki zostały powierzone nurtom wody. Widok dryfujących kompozycji kwiatowych o zmierzchu zapierał dech w piersiach i wprowadzał wszystkich w niezwykły, wręcz baśniowy nastrój.
Po części obrzędowej przyszedł czas na zasłużoną biesiadę. Seniorzy zasiedli przy tradycyjnym ognisku, nad którym piekli kiełbaski. Przy dźwiękach muzyki i domowych wypiekach wspólne śpiewy i rozmowy trwały do późnego wieczora.
To był wieczór pełen magii, który udowodnił, że wiek to tylko cyfra, a nasi seniorzy mają w sobie nieskończone pokłady radości i energii.