Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Kgw ,,Kulesianki" na Dożynkach Gminnych

Stoisko Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kulesianki"z roku na rok  podczas Dożynek Gminnych  wygląda coraz piękniej.

Ich wystój całego namiotu oraz  dekoracja obok  zachwyca  przechodniów, którzy  zatrzymują się, by zrobić  choćby jedno zdjęcie.

W tym roku obok namiotu stała przepiękna,  a zarazem  tajemnicza ,,Kulesianka" o imieniu Grażynka. Gospodynie uśmiechając się zgodnie odpowiadały, że to nowa członkini  naszego koła. 

Pod  namiotem koła odbyła się  degustacja przepysznych dań regionalnych. Na stole nie  mogło zabraknąć  pajdy chleba  ze smalcem i ogórkiem małosolnym, jak również pajdy chleba z swojskim pasztetem. Można także  było skosztować pierogów z mięsem i pierogów  ala   ,,Kulesianki "-  to była niespodzianka z jakim nadzieniem  ten pierożek  może  się trafić .

Oprócz treściwego jadła były również słodkości. Tradycyjne serniki, baby wiszące, szarlotki, ciasta ze śliwkami , muffiny dla dzieciaków i wafelki z różnym nadzieniem.

Mamy nadzieję, że wszystkim smakowało. 

Podczas Festynu Św. Bartłomieja na scenie wystąpił Zespół Kulesianki Band, który miał godzinny występ. Przygotował pieśni już słyszane w ich wykonaniu, jak również  nowe utwory takie jak:  W moim ogródeczku , Lipka, itp.