Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Wakacyjne warsztaty taneczne dla grupy starszej

W tym roku Świetlica Wiejska zorganizowała podczas wakacji trzy- dniowe warsztaty taneczne tańca nowoczesnego, które były połączone z zajęciami gimnastyczno-akrobatycznymi.Różnorodność technik w Tańcu Nowoczesnym daje możliwość wielopłaszczyznowego rozwoju. W ciągu zajęć prowadzone są ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia rozwijające muzykalność i ciekawe choreografie. Instruktor zwraca uwagę na technikę i koordynację ruchową dziecka oraz uczy jak współpracować ze sobą w grupie.

Taniec Nowoczesny – to nieustająco rozwijająca się dziedzina sztuki tanecznej. Energia, siła, gibkość w tych trzech słowach możemy opisać ten niesamowity styl. W naszej placówce instruktorzy podążają za światowymi trendami zapewniając kompleksowy rozwój tancerzom. Stworzymy dla dzieci możliwości występów solo, w duetach jak i w formacjach.

Wiek pomiędzy 11. a 14. rokiem życia charakteryzuje się wzmożonym rozwojem nie tylko fizycznym, ale także psychicznym. Należy zatem wśród młodzieży w tym wieku pielęgnować nie tylko naturalną potrzebę ruchu, ale także pobudzać i rozwijać wrażliwość , uczyć świadomości własnego ciała, jak również odpowiedzialności i współdziałania z rówieśnikami w grupie. Te cele z powodzeniem realizujemy na zajęciach tańca nowoczesnego oraz zajęciach gimnastyczno-akrobatycznych.