Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

"Masza i Niedźwiedź. Bohaterowie są wśród nas. Wszyscy w domu" - Masza zawsze marzyła o tym by zostać superbohaterką. Nie byłoby to pewnie nic trudnego gdyby ktokolwiek potrzebował pomocy. Może jednak któreś ze zwierząt znajdzie się w straszliwym niebezpieczeństwie i Super- Masza będzie mogła wkroczyć do akcji?

Gdy nadchodzi czas zimy do Niedźwiedzia przybywa Pingwin. I wszyscy są w domu!. Choć nie na długo, bo przecież ani Masza, ani Pingwin nie usiedzą w miejscu ani sekundy. Wolą raczej bitwy na śnieżki i szaloną jazdę na sankach.

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

J.E. Bright "Batman. Władczyni kotów" - Dzięki potężnemu starożytnemu artefaktowi Kobieta-Kot zdobywa władzę nad wszystkimi kotami z Gotham. Czy Mroczny Rycerz zdoła powstrzymać Kobietę-Kota przed zrealizowaniem groźnego dla mieszkańców miasta planu? A może tym razem szczęście go opuści?

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

J.E. Bright Cyborg Superman" - W pobliżu statku kosmicznego Hanka Henshawa doszło do rozbłysku słonecznego. Zjawisko zniszczyło ciało naukowca. Mężczyzna zdołał jednak przeżyć, a ponadto zdobył umiejętność łączenia swojej świadomości z maszynami. Za swój tragiczny los Hank obwinił Supermana, dlatego postanowił wykorzystać całą potęgę technologii, będącej na jego usługach, do pokonania człowieka ze stali.

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

G.Berrow "Księżniczka Luna i Festiwal Zimowego Księżyca - Księżniczka Luna, strażniczka nocy, sprawuje pieczę nad Equestrią u boku swej starszej siostry. Kiedy Znaczkowa Liga wpada na pomysł, by zorganizować na jej cześć przyjęcie równie prestiżowe, co należąca do Celestii Ceremonia Letniego Słońca, Luna stanowczo protestuje. Władczyni księżyca i gwiazd nie czuje się zbyt komfortowo w blasku świateł – zwłaszcza od czasu, kiedy to siała strach w sercach kucyków jako Koszmarna Luna. Gdy dowiaduje się, że Celestia pomaga zorganizować dla niej festiwal niespodziankę, Luna postanawia odrobinę się zabawić i wziąć sprawy we własne kopytka. Co takiego planuje Księżniczka Nocy? Przeczytaj tę niesamowitą historię już teraz!

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

G.Berrow "Twilight Sparkle i Zaklęcie Kryształowego Serca" - Świeżo upieczona księżniczka Twilight Sparkle próbuje odnaleźć się w nowej roli i pod wpływem rady bardziej doświadczonej księżniczki Cadance poszukuje Zaklęcia Kryształowego Serca. Zanim uda jej się wypowiedzieć jego słowa, Twilight będzie musiała pokonać wiele przeszkód i zmierzyć się ze swoimi niedoskonałościami. Przeczytaj o fascynujących przygodach Twilight Sparkle, a potem rozwiąż niezwykłe zadania na końcu książki!

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

T.Stewner "Mały osiołek jest wielki"

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

T.Stewner "Świnka morska nie lubi być sama"

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

M.Jamrógiewicz "Krótkie opowieści na dobranoc" - Poznaj opowieści, które przeniosą cię prosto do radosnego Ponyville!
Rarity jest niezwykle podekscytowana otwarciem nowego butiku, Spike wybiera się w niebezpieczną podróż do Smokolandii, a Applejack organizuje koncert. Ale to nie wszystko!
Dołącz do uwielbianych bohaterów i dowiedz się, jakie przygody jeszcze na nich czekają! Każda historia jest na tyle krótka, że zdążysz przeczytać ją przed snem.

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

J.Delaney "Arena 13" - Pierwszy tom trylogii autora bestsellerowej serii "Kronik Wardstone".
Witajcie na Arenie 13. To tutaj zmagają się ze sobą najlepsi wojownicy, których nigdy nie opuszcza widmo śmierci.

Leif pragnie tylko jednego: stać się najlepszym wojownikiem na osławionej Arenie 13. To tutaj bowiem odbywają się zakłady o to, który z zawodników zostanie ranny jako pierwszy, a który polegnie w walce. O życiu lub śmierci każdego zawodnika decyduje okrutny Hob, rozkoszujący się widokiem mężczyzn zmagających się ze sobą na Arnie 13. To on sprawuje władzę nad losem każdego stającego do walki mężczyzny.

Największym marzeniem Leifa jest zemsta na okrutnym Hobie. Młody mężczyzna chce zniszczyć człowieka, który doprowadził do śmierci całej jego rodziny. Ma zamiar podjąć walkę, nawet jeśli przypłaci ją życiem.

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

J.Delaney "Rytuał" - Po pierwszym roku spędzonym na Arenie 13 Leif zaczyna zbierać informacje na temat swojego zmarłego ojca. Dowiaduje się coraz więcej o człowieku, który był najsłynniejszym wojownikiem, jaki kiedykolwiek stanął na Arenie. Człowieku, który był już tak blisko pokonania Hoba, lecz za swą próbę zapłacił najwyższą cenę.
Leif powraca do walki z większą siłą i rosnącym pragnieniem zemsty. Czy będzie jednak w stanie skupić się na swoim celu, gdy jego uczucie do Kwin staje się coraz silniejsze?

Nowości biblioteczne dla dzieci i młodzieży - czerwiec 2021

J.Delaney "Wojownik" - Ostatni tom trylogii mistrza, autora bestsellerowych Kronik Wardstone!
Nadszedł czas aby Leif spełnił swoje przeznaczenie i powiódł do walki o wolność lud swojego ojca.
Czy uda mu się pokonać Hioba i własne słabości???