Wystawa "Kim jestem?"

W dniach 02.09. - 06.09. 2019 r. miała miejsce wystawa pt. ,,Kim jestem ?'', której głównym celem jest zmiana stereotypowego postrzegania osób z niepełnosprawnością. Zaprezentowane zdjęcia przedstawiały 4 wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Kostrach Noskach oraz 16 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 2 w Starych Raciborach. Bohaterami tej opowieści byli: Elżbieta, Adam, Waldemar, Weronika, Teresa, Kamil, Karolina, Paweł, Andrzej, Marta, Wioletta, Marek, Gabriela, Natalia, Sylwester, Wojciech, Rafał i Mateusz.

Uczestnicy wystawy mieli możliwość poznania Osób, które występują w roli rzeczników ludzi z niepełnosprawnością, a jednocześnie pragną przedstawić siebie w taki sposób, w jaki sami siebie widzą. Dzięki opisom znajdującym się pod każdym zdjęciem można było dowiedzieć się jak widzą i pojmują świat, czym się interesują i jak spędzają swój wolny czas, co myślą oraz jakie mają pasje i marzenia.