Wydarzenia kulturalne w Książnicy Podlaskiej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydarzeń kulturalnych w Książnicy Podlaskiej:

• 14 grudnia, godz. 18.00 - Spotkanie on-line z Marzeną Żurek

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 14 grudnia 2020 r. o godz. 18.00 na swój fanpage na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), gdzie odbędzie się spotkanie on-line pt. „Święta bez dodatkowych kilogramów? Dzięki zaleceniom zawartym w książce Dieta dorosłego człowieka to możliwe!”.  Spotkanie skierowane jest do osób dorosłych, które chcą się cieszyć dobrym zdrowiem, doskonałym samopoczuciem i idealną sylwetką nie tylko podczas świąt.

Marzena Żurek – doradca i edukator żywieniowy, specjalista ds. psychodietetyki, dyplomowany coach zdrowia i żywienia, pedagog oraz promotorka zdrowego stylu życia. Autorka książek z zakresu zdrowego odżywiania dla dzieci (Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego) i dorosłych (Dieta dorosłego człowieka). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami w różnym wieku, zmagającymi się z nadwagą i otyłością. Specjalizuje się w trwałej zmianie nawyków żywieniowych.

• 15 grudnia, o godz. 17.00 – Przystanek Historia

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zapraszają 15 grudnia 2020 r. o godz. 17.00 na fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), na wykład Pawła Niziołka „Moneta, banknot i cegiełka jako narzędzia w walce ideologicznej w ostatniej dekadzie Polski Ludowej”, wygłoszony w ramach cyklu „Przystanek Historia”.

• 16 grudnia, godz. 17.00 – Środa Literacka on-line z Pawłem Krysą

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 16 grudnia 2020 r. o godz. 17:00 na swój fanpage na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), gdzie odbędzie się spotkanie autorskie on-line z Pawłem Krysą, organizowane w ramach cyklu „Środy Literackie”. Podczas spotkania autor opowie o książce Wschód is good.

Paweł Krysa – z zawodu jest historykiem i etnografem, a z zamiłowania podróżnikiem po Kaukazie i Europie Wschodniej oraz fotografikiem. Przez wiele lat pracował w swojej profesji jako nauczyciel historii i etnografii, zajmował się także PR
i marketingiem radiowym, podróże traktując tylko jako pasję. Od kilku lat jest odwrotnie, ponieważ to wschodnie wyjazdy pielgrzymkowe i turystyczne właśnie – jako przewodnik, pilot i pomysłodawca – stały się jego codziennością.

• 17 grudnia, godz. 18.00 – Spotkanie on-line z Adamem Skrodzkim

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 17 grudnia 2020 r. o godz. 18:00 na swój fanpage na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), gdzie odbędzie się spotkanie autorskie on-line z Adamem Skrodzkim.

Adam Skrodzki – urodzony w Katowicach, mieszka w Lublińcu, z wykształcenia logistyk, z powołania literat. Brygada Brawurowych Kur jest jego debiutem książkowym. O literackiej karierze marzył od dzieciństwa, o czym zaświadcza wybór komunijnego prezentu w postaci maszyny do pisania. Niezawodne urządzenie jest w jego posiadaniu do dziś, lecz dźwięczny stukot czcionek naraża autora na szykany ze strony apodyktycznego kota. W literaturze najwyżej ceni szczerość, a ta wyrasta tylko z uważnej obserwacji rzeczywistości. Wyznaje zasadę głoszącą, że jeśli wychodzisz rano po bułki i wracasz bez tematu na powieść, to na pisarza się nie nadajesz. Może właśnie dlatego woli słuchać niż mówić, zwłaszcza o sobie. O ile na kartach jego powieści wiele się dzieje, tak – w myśl przysłowia: szewc bez butów chodzi – sam jest zdecydowanie powściągliwy w słowie mówionym. Chyba że chodzi o piłkę nożną. Stawia pierwsze kroki w krawiectwie; ręczne szycie okazało się doskonałym odpoczynkiem między pisaniem kolejnych tomów Brygady Brawurowych Kur (i nie tylko). Na razie mana swoim koncie jeden krawat, ale kolejne są już w fazie projektów.

• 21 grudnia, godz. 18.00 – Świąteczne spotkanie on-line z Magdaleną Zarębską

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 21 grudnia 2020 r. o godz. 18:00 na swój fanpage na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), gdzie odbędzie się Świąteczne spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską”. Spotkanie skierowane jest do dzieci oraz wszystkich dorosłych, zainteresowanych twórczością autorki.

Magdalena Zarębska – autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest emocjonalnie związana ze Śląskiem – przez całe swoje życie zamieszkuje ten region Polski. Jest docenianą i nagradzaną pisarką. Z uznaniem spotkała się jej powieść dla dorosłych Życie teoretyczne. Jej publikacje dla najmłodszych, to m.in. Ida, konie i reszta świata, Kraina nieczytania i Borys i zajączki.