Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

tradycyjny koncert kolęd

22 stycznia odbył się tradycyjny, wpisany już całkowicie w historię „Koncert Kolęd”. Mieszkańcy naszej gminy oraz parafii spotykają się praktycznie co roku w drugiej połowie stycznia aby wspólnie zaśpiewać kolędy, zjednoczyć się, powrócić myślami i emocjami do pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

Śpiewanie kolęd  wśród rodziny i najbliższych jest zwyczajem stwarzającym magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Lubią je śpiewać zarówno dzieci, jak i dorośli o czym przekonaliśmy się najlepiej na wspólnym kolędowaniu, kiedy to słuchając występów wielu gości podśpiewywało sobie w rytm melodii. 

Podczas tegorocznej imprezy wystąpił chór parafialny, schola przy Kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Kuleszach Kościelnych, Zespół ,,Kulesianki Band". Zaśpiewali wiele pięknych kolęd, wprowadzili gości w atmosferę Świąt, ich wielką magię, jednakże największe wrażenie wśród publiczności wzbudziły występy dzieci oraz młodzieży, która trenowała i przygotowywała się w Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych oraz w CKE. Pokazały na co je stać w 100 % zarówno wokalnie, jak i tanecznie. Kolędy i Pastorałki przez nie wykonywane wprowadziły uczestników w rytm zabawy, a taniec Anioł oraz taniec z lampionami wzbudził zdziwienie i zachwyt wielu osób.

Koło Gospodyń ,,Kulesianki”  przygotowało przystawki, natomiast rodzice przygotowali wspaniały słodki stół, za co serdecznie dziękujemy.

Wspólne kolędowanie  bardzo zbliża i można je na długo zapamiętać. Warto wykorzystywać chwile spędzone ze sobą podczas uroczystości publicznych, być aktywnym, angażować się w pracę zespołową, a przecież jak śpiewał Jerzy Stuhr „ Śpiewać każdy może”.

 

Taniec z lampionami

Taniec Aniołów